Çizgelikedi'yi Facebook'ta izlemek için lütfen tıklayın:


Görüşme ve kayıtlar için lütfen
aşağıda yer alan telefonlarımızdan randevu alınız.
ÇiZGELiKEDi GÖRSEL KÜLTÜR MERKEZi
0232. 247 1 247, 0533. 73 360 73
Gursel Aksel Blv. 43/C Guzelyali-IZMIR

http://www.cizgelikedi.com
http://facebook.com/cizgelikedi
http://twitter.com/cizgelikedi

GÜNCEL FOTOĞRAF EĞİTİMLERİMİZE İLİŞKİN NOTLAR:
 

Fotoğrafa sağlam bir temelle ilk adımı atmak isteyen katılımcılara yönelik Temel Fotoğraf Bilgileri Seminer ve Atölyelerimizde, bu alanda 25 yılı aşkın deneyim sahibi eğitmen ve fotoğrafçı Yalçın Çıdamlı'nın yürütümünde, toplam 5 haftada tamamlanan bir program sunuyoruz.

Temel Adobe Photoshop™ Seminer ve Atölyelerimiz, Adobe Photoshop™ yazılımıyla 1990'ların başından bu yana görsel tasarım ve fotoğraf alanında üretim yapan ve
1995'den bugüne bu yazılımın kullanımına dair eğitimci ve danışman olarak da çalışan Arzu F. Güngör'ün eğitmenliğinde gerçekleşiyor.

Temel Fotoğraf Uygulama
Atölyesi, temel fotoğraf bilgilerine sahip katılımcıların, bilgilerini fotoğraf çekim aşamasında sınayarak kalıcılaştırmalarını hedefleyen pratikleri içeriyor. Temel fotoğraf bilgisi edinme sürecini, bir dil öğrenme aşaması olarak kabul ediyor ve atölyemizin içeriğini, sözkonusu dili pekiştirme çalışması olarak uyguluyoruz. Bu atölyeyi Arzu F. Güngör ve Yalçın Çıdamlı birlikte yürütüyorlar.

Stüdyo Teknikleri Atölyesi, profesyonel fotoğrafçı ve bağımsız küratör Deniz Güzel'in eğitmenliğinde, profesyonel fotoğrafçılık donanımları ile gerçekleştirilen, temel fotoğraf bilgilerine sahip katılımcıların, fotoğraf stüdyosu olarak düzenlenmiş ortamlarda, gerekli temel donanımlarla yapabilecekleri fotoğraf çalışmalarına ilişkin yaklaşımları ve pratiklerini içeren bir uygulamadır.
Çocuklar İçin Fotoğrafçılık Atölyesinde, 7-9 ve 10-14 yaş gruplarındaki çocukların, görsel anlatım olanağı olarak fotoğrafın üretimine dair sağlıklı bir bakış açısı kazanmalarını ve kendi fotoğraf üretimlerini yapabilecek pratikler edinmelerini hedefliyoruz. (Eğitmenler: Arzu F. Güngör ve Yalçın Çıdamlı)
5500º Kelvin Fotoğraf Atölyesinde ise, fotoğrafın temel kavramlarını bilen; makina, objektif ve yardımcı donanımları tanıma/kullanma evresini tamamlamış katılımcılarla, açık mekânlardaki ışık koşullarını temel alan uygulamalar yapıyor, atölye sonrasında ise duyurulmuş olan gün ve saatte Çizgelikedi'de buluşarak çalışmalarımızı birlikte değerlendiriyoruz.Birşeyleri anlatmaya adım atmadan önce, anlamaya yönelik süreci önemsiyor; mekânın ruhuyla, sezgiyle ve rastlantılarla da beslenen bir atölye çalışmasını amaçlıyoruz. Tüm sorularınız için bize aşağıda yer alan telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

ÇiZGELiKEDi GÖRSEL KÜLTÜR MERKEZi

0232. 247 1 247, 0533. 73 360 73
Gursel Aksel Blv. 43/C Guzelyali-IZMIR

http://www.cizgelikedi.com
http://facebook.com/cizgelikedi
http://twitter.com/cizgelikedi